Proč jsem se rozhodla pro psaní blogu

14. ledna 2016 v 14:58 |  Diagnostika
Na jaře roku 2015 mi moje gynekoložka sdělila, že zřejmě trpím syndromem polycystických vaječníků (PCOS). Do té doby jsem o této diagnóze nikdy neslyšela, ani nečetla. Moje lékařka své podezření vyřkla tak samozřejmým tónem, že mi trvalo více než týden, než jsem si vůbec sedla k internetu, abych zjistila o co se jedná. Zřejmě jsem byla částečně i uklidněná tím, že mi rovnou odebrala krev, protože si chtěla diagnózu potvrdit a domluvili jsme se, že zase přijdu za 3 měsíce.

Při prvním hledání informací jsem se celkem vyděsila - hormonální porucha, postihující až 10 % žen v reprodukčním věku! Víceméně jsem se dočetla, že bez lékařské pomoci zřejmě vůbec neotěhotním. Rozhodla jsem se proto, že počkám do července na výsledky krve, abych se zbytečně nestresovala a další hledání odložila na později.

V červenci jsem se bohužel dozvěděla, že PCOS opravdu mám, a lékařka mi doporučila, abych přes léto počkala, zda se mi náhodou nepodaří otěhotnět přirozeně, a pak že se mám přijít zase ukázat a začali bychom řešit možnosti asistované reprodukce. I když mi bylo hned od začátku jasné, co se z výsledků krve dozvím, byla jsem úplně zdrcená.
Projevují se u mě všechny symptomy, které jsou na internetu popisovány = nepravidelný cyklus, malé černé tuhé chloupky na bradě, kterých se ani vytrvalým pravidelným vytrháváním nejsem schopná zbavit, neschopnost zhubnout, i kdybych ve fitness centru duši vypustila.

Po potvrzení diagnózy jsem se rozhodla, že to vezmu jako výzvu a zkusím to zvládnout sama, změnou životního stylu a prostřednictvím čerpání informací z webu.


Prostřednictvím tohoto blogu bych chtěla pomoci ženám, slečnám a dívkám, které mají stejný problém jako já a kterým není jejich zdraví lhostejné, v jejich boji. Všechny problémy jsou totiž menší, když člověk ví, že v tom není sám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niki Niki | 22. února 2017 v 19:40 | Reagovat

Úžasný blog, jen tak dál.
Moc mi pomohl, protože PCO mám diagnostikované od března 2015, stejně jako ty.

Díky Jani! :-)

2 Janča Janča | Web | 26. února 2017 v 1:43 | Reagovat

[1]: Ahoj Niki, dděkuji za podporu a chválu. Zahřálo mě to u srdíčka a budu se snažit, jak nejlépe umím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama