Jaké si vybrat cvičení při PCOS

10. února 2016 v 16:38 |  Cvičení
Znáte ten pocit, kdy i přes veškerou vaší vynaloženou snahu zhubnout, ručička na váze ne a ne ukázat nějaké nižší, pro vás přijatelnější číslo? I přes každodenní návštěvu posilovny, xy uběhnutých kilometrů, pravidelnou návštěvu všemožných kruhových tréninků... Všechny kamarádky okolo vás si zajdou zacvičit 2x či 3x a už mají 2 kg dole a vám se váha nikam nepohne ani po půl roce, a když tak spíš směrem nahoru. Pokud máte navíc stejně slabou vůli jako já, tak se snadno vzdáte a u cvičení vydržíte tak maximálně půl roku a pak to vzdáváte. To je ovšem chyba.

U PCOS musíte sama sebe přesvědčit, že i když se vám váha nikam nehýbe, je nutné u cvičení vydržet. Vůbec není potřeba se v posilovně trápit každý den od rána do večera. Pro začátek stačí najít si jednu aktivitu, která vás bude opravdu hodně bavit. Ať už to bude pilates, joga, zumba, fitbox nebo plavání. Prostě si najděte jednu aktivitu, kupte si permanentku a začněte chodit 1x týdně na pravidelné lekce. Samozřejmě je dobré si vyzkoušet více tréninků, případně různé trenéry, abyste zjistily, které cvičení vás opravdu baví. Na začátek bych doporučila buď čisté kardio (tedy třeba zumbu) nebo kombinaci kardia a posilování (třeba fitbox). Když už máte zajetý svůj pravidelný rituál, který s železnou pravidelností dodržujete každý týden, je čas přidat si druhý trénink, případně třetí, tak abyste měli každý týden jeden kardio trénink a jeden posilovací, k tomu se vítečně hodí joga nebo pilates, které jsou navíc příjemné tím, že vás po zhruba měsíci přestanou bolet záda. Velkým benefitem je navíc to, že pokud si najdete dobrého trenéra, tak se budete na lekce těšit a vůbec vás nenapadnou hříšné myšlenky - dneska se mi nikam nechce..

Samozřejmě mezi vámi budou určitě i ty, které z nějakého důvodu nebudou chtít navštěvovat skupinové lekce, nechcete se před nikým ukazovat, nemáte čas nebo možnost navštívit fitcentrum, nebo i z finančních důvodů. Potom není nic jednoduššího než si najít nějaký cvičební program na internetu. Velmi doporučované jsou High Intensity Interval Trainings neboli HIIT.

Jednou z nejznámějších trenérek, která má řadu HIIT videí a programů je Jillian Michaels, která sama měla PCOS a díky pravidelnému cvičení s ním úspěšně bojuje. Její tréninkové programy všechny poctivě zkouší a recenzuje na svém blogu Kristýna Čechová. Osobně jsem si odcvičila 30 Day Shred a Ripped in 30. Na začátku jsem nevěřila tomu, že by se měly dostavit nějaké výsledky, ale opravdu po prvních 10ti dnech, kdy jsem byla úplně vyšťavená a Jillian jsem ze srdce nenáviděla, jsem začala pociťovat první změny. Na konci 30ti denního tréninku už jsem měla v pase pár centimetrů dole a na váze mi také něco ubylo. Po absolvování druhého programu už jsem byla o zhruba 8 kg lehčí a postava se parádně vytvarovala.

Pokud nejste zvyklé cvičit, tak vám doporučuji spíše trénink Body Revolution, ten je v začátcích o něco jednodušší než výše zmíněné tréninky, takže první 2-4 týdny bude vhodný i pro ty z vás, které nemají vůbec žádnou fyzičku. Připravte se ovšem na to, že cvičení ucítíte. Prvních několik dní vás bude bolet úplně všechno, ale výsledky na sebe určitě nenechají dlouho čekat, hlavní je vydržet!

Další online HIIT tréninky můžete najít např. u Zuzky Light (zde nebo zde). Zuzka má české kořeny a fitness se věnuje již řadu let. Osobně s jejími programy zkušenost nemám, ale doporučuji je k ozkoušení, každému z nás vyhovuje něco jiného a třeba si v nepřeberném množství jejích tréninků najdete ten, který bude vyhovovat právě vám.

Pokud se vám nelíbí ani jedna z těchto dvou trenérek, najdete určitě řadu videí na youtube, třeba toto určené pro začátečníky. Ať tak či onak, věřím, že můj článek vás namotivuje alespoň k tomu, abyste některý z těchto tréninků vyzkoušely a třeba přinese výsledky, které už dávno očekáváte. Držím palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | 28. dubna 2017 v 16:32 | Reagovat

Ahoj, na tento blog jsem narazila teprve včera, protože mi finálně byl potvrzen pcos..k tomu cvičení bych osobně doporučila cvičit v podstatě denně nebo obden..hormonální jógu cvičím 5x týdně (teprve měsíc)..3 roky se věnuju 1xtýdně hot józe a co se týče kardia a posilování doporučuju onlinefitness.cz..s tím cvičím půl roku a celkem jsem zpevnila tělo, cvičení je vždy tak na 40 min..člověk může cvičit doma..takže odpadá cesta po městě a může si to rozvrhnout dle potřeby..lekce jsou od tabaty přes jógu až po HIIT .-) začínala jsem s Jill, ale potřebuju větší různorodost..:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama