Terapie neplodnosti dle Mojžíšové

15. února 2016 v 15:06 |  Cvičení
Možná jste už slyšely o cvičení dle Ludmily Mojžíšové. Toto cvičení je vhodné k obnovení ženské plodnosti. Samozřejmě, nám, ženám trpícími PCOS žádný fyzioterapeut nezaručí, že nám právě toto cvičení pomůže, ale když nic jiného, tak je to dobré alespoň to vyzkoušet.

Celková terapie se skládá ze dvou fází - první fází je terapie, kterou kvůli které musíme navštěvovat pravidelně, ideálně každý měsíc fyzioterapeuta. Ten nám odblokuje žebra, zmobilizje páteř, pokud je to potřeba, tak i kostrč a pokusí se postupně uvolnit veškeré bloky, které v těle a zejména v pánevní oblasti máme. Pokud se chystáte na úvodní konzultaci k fyzioterapeutovi, měly byste mít zjištěnou pozici, ve které se nachází vaše děloha. Tato informace umožní fyzioterapeutovi totiž správně manipulovat i se svaly okolo dělohy a případně je trochu povolit a dělohu vám "nastavit" trochu jinak..

Druhá fáze se skládá z pravidelného cvičení několika málo cviků. Cviky byste měly začít cvičit právě pod vedením fyzioterapeuta a až poté doma, abyste se je nenaučily špatně a spíše si neublížily.. Výhodou cvičení je, že cviků není mnoho a stačí u každého udělat 5-10 opakování, takže vám ve výsledku cvičení zabere okolo 5-10 minut denně, to si určitě zvládne vyšetřit každá z vás. Nevýhodou je, že opravdu musíte cvičit denně, i když se vám občas nebude chtít, přemluvte se, výsledky se jistě dostaví.

U cvičení dle Mojžíšové se doopručuje alespoň na 3-6 měsíců zcela přerušit snahy o otěhotnění. Důvod je prostý - během této doby byste se měla každá zaměřit jen sama na sebe.. Venovat se sama sobě, mít se ráda, zbytečně se nestresovat a nemyslet na to, jak těhotnění nejde.. Psychika totiž v procesu těhotnění hraje velkou roli.

A teď již k benefitům cvičení. Já osobně již cvičím Mojžíšovou od září, takže půl roku. Ovulace se ještě nedostavila, ale to mi nikdo neslíbil... Již půl roku mě nebolí záda a mám krásně pevný zadek a hezky zaoblená, pevná stehna. Už i manžel si všiml, že cvičení přineslo nějaké změny Usmívající se Za sebe vám tedy mohu jen doporučit, abyste této terapii daly šanci a zkusily, zda právě pro vás to nebude ten správný přístup k otěhotnění.

Jak se jistě můžete dočíst i jinde, pánev hraje v těhotnění velmi důležitou roli a malé posunutí pánve díky terapii a cvičení, může právě ve vašem případě přinést ten očekávaný výsledek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama