Stres a únava

7. března 2016 v 12:40 |  Léčba
Cítíte se často unavené? Máte pocit, jako kdyby vám došly baterky? Nebaví vás věci, na které se obvykle těšíte? Příčinou bude pravděpodobně nahromaděný stres nebo špatné stravování, které vystresuje vaše tělo.

Každý den se každá z nás žene za jakýmsi neviditelným cílem.. Říkáme si, že už uděláme jen to či ono a opravdu pro dnešek skončíme, ale pak se objeví ještě nějaká drobnost, takže ji přece nebudeme nechávat na zítra, že? Ale tímto samy sobě nevědomky ublížujeme. Schválně - kolikrát jste si řekly - dneska už vážně končím a budu relaxovat? Vsadím se, že to moc často nebývá. Přitom okolo nás je tolik krásných věcí, které úplně vybízí k tomu, aby se člověk zastavil a na chvilku zapomněl na běžný stres a shon všedního dne.

A protože na mě za posledních několik dní vyskočilo hned několik článků, které řeší stres a únavu, rozhodla jsem se, že se k boji proti stresu také připojím..

Jeden z článků objevíte na stránkách jogadnes - dozvíte se v něm, že pravidelné praktikování jógy vám pomůže odprostit se od běžných starostí, alespoň na tu malou chvilku, kdy cvičíte. Postupnými nádechy a výdechy při praktikování základních jogínských pozic, máte šanci věnovat se každý den chvilku jen samy sobě!

Kromě takového každodenního pracovního nasazení pro vás může být stresující i některá z aktivit u vás doma. Třeba instruktorka jógy Lucka píše ve svém článku o tom, jak je potřeba aspoň na chvilku hodit za hlavu veškeré starosti, třeba při stěhování a vyrazit sama na čerstvý vzduch, trochu se zrelaxovat a zameditovat si.

A Kašulka nás ve svém článku informuje o tom, že stres funguje jako spouštěč v řadě onemocnění, například u rakoviny.

Já osobně jsem se cítila naprosto vysátá v pátek. Takže jsem to v práci zabalila přesně s koncem pracovní doby, a protože bylo venku krásně slunečno a na březen i relativně teplo, tak jsem vyrazila pěšky do Riegráčů a na Vítkov a jen jsem tak šla, zhluboka dýchala, nechala odplout veškeré myšlenky na práci a vnímala jsem jen svět okolo sebe - barvy, teplo, klid..

Vyzkoušejte to také Mrkající Už jen ten pocit za to stojí..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama