EFT - terapie technikou emoční svobody

8. dubna 2016 v 11:04 |  Léčba
Pokud máte PCOS a snažíte se již delší dobu otěhotnět, možná začínáte mít pocit, že děláte něco špatně - vždyť dodržujete dietu, sportujete, hlídáte se, ale stále ne a ne se podařit. Možná právě vám by mohla pomoci metoda, která se skrývá pod zktratkou EFT - Emotional Freedom Technique nebo-li česky terapie technikou emoční svobody.

Tuto terapii najdete i pod označením tapping nebo ťukání a to z toho důvodu, že jejím cílem je zbavení se nepříjemných emocí prostřednictvím poklepávání na 12 různých bodů na vašem těle, zejména na hlavě. Takže pokud jste se třeba cítily nepříjemně, když vám nějaká kamarádka či kamarád sděloval radostnou novinu o tom, že čeká rodinu, zkuste si tuto situaci vybavit a vzpomeňte si, jaké emoce jste prožívaly. Pokud mluvíte anglicky můžete dle tohoto videa vyzkoušet tuto emoci a myšlenku odblokovat a vypustit. Česká verze i když na jiné téma je tady. Důležité je u terapie a u ťukání mluvit nahlas a nechat plynout věty, kterými se soustředíme na naši negativní emoci, které se chceme zbavit. Klidně si poprvé pusťte video se zvukem, klidně si opakujte to, co říkají ve videu - protože co se týče české mutace - hodně z nás má jistě stres z práce, takže takové malé odbourání stresu se jistě hodit bude.

Při druhém kolečku můžete vymyslet svoji vlastní mutaci, která se bude týkat vaší snahy otěhotnět a emocí, které při vaší cestě pociťujete. Videu vypněte zvuk a jen si říkejste svoje věty a sledujte, jak máte poklepávat, jaké je pořadí částí těla, které oklepáváte.

Osobně jsem se již pokusila oklepávat. Připadala jsem si přitom tedy trochu jako blázen, ale ten pocit po ukončení terapie byl celkem příjemný, takže se určitě s "oťukáváním" budu ještě dále přátelit. Protože nebudeme si nic nalhávat, ale změna životního stylu je velmi důležitým krokem k lepšímu zdravotnímu stavu a vstříc případnému otěhotnění, ale není člověk zcela v pohodě po psychické stránce, tak mu stejně žádné diety nepomohou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama