Restart pro vaše střevo

23. dubna 2016 v 13:15 |  Léčba
S příchodem jara slyšíte jistě velmi často o tom, že je potřeba provést detoxikaci, zejména očistu střeva. Pravdou je, že se dle nejnovějších výzkumů zdá, že právě střevo je centrálním orgánem vaší imunity a dokonce se střevu začalo přezdívat druhý mozek. Tudíž pokud chcete nastartovat hubnutí, zlepšit si imunitu a třeba zlepšit stav vaší pokožky, je velmi doporučováno, abyste napřed provedli očistu střeva a odstranily tak veškeré nestrávené zbytky, a následně pomocí probiotik a prebiotik vyživily pouze zdraví prospěšné bakterie, odborně nazývané jako mikrobiom.

Po přečtení knížky Zdravé střevo jsem se začala i já zajímat, zda mohu úpravou své stravy nějak ovlivnit můj mikrobiom a zda bych eventuelně takto mohla nějak zlepšit moji současnou neplodnost.

Úplně na začátek jsem vyzkoušela jogínskou očistu střeva slanou vodou, tzv. Sankhapraksalanu. A musím tedy říct, že je na to potřeba, aby se človek pořádně psychicky připravil. Za prvé - teplá slaná voda je opravdu odporná, za druhé, jakmile se vám podaří rozjet čistící proces, budete překvapené, kolik věcí ve svých střevech objevíte.

Jakmile si střevo řádně očistíte, je dobré začít užívat probiotika. Osobně jsem si koupila Biopron 9, jelikož zrovna tento preparát má vysokou koncentraci bakteriálních kmenů a to celkem 9 ve vysoké koncentraci - 9 miliard v jedné tobolce. A aby se vašemu mikrobiomu dobře dařilo, tak byste mu ještě měly poslat nějaké dobrůtky. Já si dávám každé ráno nalačno Aloe vera a čas od času si dávám kysané zelí nebo kombuchu.

A jak poznáte, že vaše střevo potřebuje restart? Dostal se mi do ruky článek, kde je popsáno 8 znaků, díky kterým poznáte, že přišel čas právě pro vaše střevo.

1/ Jste neustále nadmuté, máte zácpu a trpíte plynatostí - toto je běžný příznak toho, že vaše tělo netráví potravu správně.
2/ Zdá se vám, že nemůžete zhubnout, zejména pak v oblasti břicha - to může být způsobeno také špatnou funkcí střeva.
3/ Jste často nemocné - až 70 % vaší imunity je uloženo ve vašich střevech. Nerovnováha ve vašich střevech může způsobit, že vaše střevo je méně obranyschopné a více náchylné vlivu různých virů.
4/ Máte kožní problémy - kůže je největší orgán v celém vašem těle. Pokud se stravujete dobře a máte střevo v pořádku, tak bude i vaše pleť a pokožka krásně zářit, pokud máte třeba akné nebo neustále suché a popraskané ruce, je pravděpodobné, že máte nějaký problém i ve střevě.
5/ Cítíte se neustále unavení a bez energie - toto je trochu komplexejšní problém, avšak problém může být způsobený tím, že vaše střevo není schopné zcela rozložit potravu a tak z ní získat energii pro vaše tělo.
6/ Jste úzkostlivé, náladové nebo trpíte depresemi - serotonin - hlavní náladu regulující neurotransmiter je převážně lokalizován ve vašem střevě.
7/ Bojujete s "mlhou" v hlavě - snadno zapomínáte, nevíte, kde jste položily mobil, zapomínáte některá slovíčka, máte pocit, že váš mozek není schopný nastartovat. Toto může být způsobeno právě špatnou funkcí střeva.
8/ Trpíte autoimunitními poruchami - propustnost střeva je spojena s imunitou, takže pokud máte narušené střevo, máte vyšší šanci, že budete trpět některými z poruch imunity, včetně třeba problémů se štítnou žlázou.

Trpíte některým z výše uvedených příznaků? Můžu vám pouze poradit, abyste se pokusily zaměřit nejprve na vaše střevo a pokusily se samy ovlivnit jeho správnou funkci a tak zlepšit váš zdravotní stav. Držím palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama