Pohanka

20. května 2016 v 19:05 |  Bez lepku
Pokud se chcete vrhnout na bezlepkovou dietu, měly byste si každá zjistit, které potraviny jsou pro vás vhodné. Z mého pohledu je pohanka jednou z nejdostupnějších bezlepkových potravin. Vyrábí se z ní i mouka, takže ji můžete snadno použít i pro pečení a naklíčená a usušená pohanka se hojně využívá při přípravě raw dezertů.

Když se budete snažit o pohance najít více informací, zjistíte, že neobsahuje lepek, obsahuje rutin, který je vhodný pro léčbu problémů s cévami, hemeroidy a křečovými žílami, posiluje imunitu a ohřává organismus, takže se doporučuje konzumovat především v zimě. Pohanka se může snadno použít rovněž na přípravu vaší oblíbené snídaňové kaše, nebo ji můžete uvařit, smíchat s ovocem, ořechy a následně ji zapéct.

Více informací o jejích účincích můžete najít na blogu Histaminové Kašulky. Dle přehledu všech pozitivních účinků by pohanková mouka měla mít dobrý vliv na léčbu diabetu, obezity, vysokého krevního tlaku, cholesterolu či zácpy. V rámci našich snah bojovat s PCOS nás jistě zajímá, že pomáhá proti inzulinové rezistenci. Experimentálně byly pozorovány i její protizánětlivé a protirakovinné účinky.

Takže už víte, co si uděláte zítra na snídani? Já si asi připravím nějakou pohanku s borůvkami, malinami a ořechy Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama