Přirozeně bezlepkové potraviny

19. května 2016 v 18:14 |  Bez lepku
V posledních dnech mě velice překvapilo, že řada lidí stále neví, které potraviny obsahují nebo neobsahují lepek. Pšenice - jasně, to ví každý, ale většinou už lidé tápou, pokud přijde na žito, ječmen a oves.

Jak to tedy je? Běžně se v obchodě setkáte s pečivem, které lepek obsahuje, protože se vyrábí zejména z pšenice (světlé pečivo) nebo směsi pšenice a žita (tmavé pečivo). I oves a ječmen obsahují lepek, i když daleko méně než pšenice. Pokud rády snídáte ovesnou kaši, zaměřte se v obchodě se zdravou výživou na nákup bezlepkových ovsechných vloček, za které si připlatíte nebo najděte nějakou jinou alternativu - vyrábějí se pohankové, rýžové a další bezlepkové vločky, některé jsou chutnější, jiné jsou méně chutné, ale vyzkoušejte, co každé z vás bude vyhovovat.

A jaké potraviny tedy lepek neobsahují a jsou vhodné na přípravu pečiva?
Zde je krátký výčet a v dalších článcích se o jednotlivých potravinách rozepíši podrobněji a můžete se těšit i na odkazy na recepty, do kterých můžete uvedené suroviny použít.

Kukuřice
Rýže
Jáhly
Pohanka
Amarant
Nopál
Konopí
Čirok
Ořechy a semínka
Slzovka
Mák
Ostropestřec
Luštěniny

Pokud si chcete rovnou nakoupit nějaké mouky pro bezlepkové pečení dříve, než vás seznámím s jednotlivými potravinami, nabízím odkaz na báječný obchod: www.bezlepkova.com. Řadu bezlepkového sortimentu najdete rovněž v obchodech se zdravou výživou, např. CountryLife, nebo už je k dostání i v Globusu, Tescu či Albertovi, protože už i velké řetězce zaznamenaly, že přibývá lidí, kteří z různých důvodů nemohou nebo nechtějí jíst lepek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama