Z vlastní zkušenosti - N-acetylcystein

10. června 2016 v 6:58 |  Léčba
Nedávno jsem vám psala článek o N-acetylcysteinu (NAC), ve kterém jsem se zmínila o tom, že NAC je prekurzorem pro vznik glutathionu, jednoho z nejsilnějších antioxidantů v našem těle. Krom boje s oxidačním stresem by nám měl NAC pomoci se zánětlivými reakcemi v těle, s inzulinovou rezistencí, detoxikací organismu a zlepšením plodnosti.

A jelikož v Americe můžete najít obchody, které jsou plné vitamínových a jiných doplňků, vyrazila jsem do jednoho z nich hledat právě NAC, protože mě lákalo jej vyzkoušet. Koupila jsem si jej zhruba před týdnem, takže o jeho účincích na moji plodnost vám tady pochopitelně zatím nic napsat nemůžu - navíc jsem v USA bez manžela, takže kdyby mi pomohl otěhotnět, bylo by to - no řekněme podezřelé Smějící se

Zatím tedy mohu poreferovat jen o jeho detoxikačních účincích. Užívám dávku 500 mg, 3x denně. No a jak se nejsnáze poznají detoxikační účinky jakéhokoliv preparátu? Zrcadlem toho, co se děje ve vašem těle je vaše kůže a zejména obličej. Jsem z toho sice trochu nešťastná, ale na druhou stranu jsem z toho i docela nadšená. Poté, co se mi konečně podařilo totiž získat nadvládu nad svým akné (díky pravidelnému používání sady pro problémovou pokožku zančky Mannamýdlo), tak už mi zhruba nějakých 5 dní naskakuje spousta pupínků po celém obličeji. Ze začátku jsem to přisuzovala tomu, že se mi blížil menzes, ovšem, jelikož pupínky přetvrvávají a objevují se stále nové, tak mohu (s potěšením?) konstatovat, že se spíš bude jednat o detoxikaci organismu způsobenou užíváním NAC. Teď mi nezbývá jen dále umývat obličej, dlabat NAC a doufat, že se moje játra a celkově organismus brzy očistí a můj obličej se zase vrátí k normálu, rozuměj bez pupínků Úžasný o dalších účincích tohoto preparátu vás budu jistě brzy znovu informovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama