Nový výzkum - kyselina listová

18. července 2016 v 7:57 |  Dieta
O tom, že užívání kyseliny listové podporuje zdravý rozvoj nervové soustavy miminka, jsem již psala. Lékařská fakulta Stanfordovy Univerzity USA nedávno publikovala výzkum zabývající se užíváním kyseliny listové v posledních 20 ti letech. Do studie bylo zahrnuto více než 1,3 miliónů porodů a těhotenství v Kalifornii. Překvapivým závěrem studie bylo, že výskyt neuronálních defektů se zpomalil již před zavedením kyseliny listové do běžné praxe a od jejího zavedení došlo k dalšímu významnému poklesu těchto problémů. Ovšem pravidelná konzumace kyseliny listové nepůsobila pozitivně na všechny neuronální defekty, jak původně vědci očekávali.

Je známo, že nízký příjem kyseliny listové je zodpovědný za zvýšené riziko defektů neuronální trubice, včetně anencefalie, která zapříčiňuje, že se mozek dítěte nevyvíjí a je vždy smrtelná, a rozštěp páteře, kvůli němuž se miminka rodí s otevřenou nervovou soustavou. Jelikož k vývoji těchto závažných onemocnění dochází ve velmi časné fázi těhotenství, většinou ještě dříve než si žena uvědomí, že je těhotná, vzniklo během 90.let doporučení, které nabádá ženy k užívání kyseliny listové nejlépe již tři měsíce před plánovaným těhotenstvím a následně pak po celou jeho dobu. Kyselina listová je v součastnosti v Americe přidávána např. i do cereálií nebo mouky, aby se zvýšil její příjem. Dále ji pak najdeme v zelené zelenině, převážně té listové, citrusech a fazolích.
Během celého studovaného období byl výskyt poruch nervové soustavy zrhuba 88 případů na 100000 narozených dětí, pozoruhodné je, že před zavedením kyseliny listové zaznamenali vědci pokles zrhuba o 9 případů/100000 narozených dětí. Předpokládali, že po zavedení kyseliny listové do praxe bude tento pokles ještě výraznější, ovšem ten byl následně jen necelé 2 případy na 100000 dětí.
Během této studie se vědci zaměřili i na další závažné novorozenecké defekty, jako je orofaciální rozštěpy (rozštěp rtu a patra) a rozštěp patra samotný a gastroschízu, při které se děti rodí s částí tenkého a často i tlustěho střeva mimo tělo. Před zavedením kyseliny listové vědci zaznamenali lehký nárůst rozštěpu rtu a patra, o zhruba 0,2-1,2 případů na 100000 narozených dětí (běžně tyto poruchy postihují asi 180 dětí na 1000000 narozených). Kyselina listová snížila jejich výskyt o zhruba 2 případy na 1000000 narozených. Oproti tomu gastroschíza konstantně narůstala během celého sledovaného období, naštěstí zavedení kyseliny listové tento nárůst lehce zpomalilo.
Zda je tedy kyselina listová v naší dietě opravdu tak důležitá, se vědcům prokázat nedokázalo, nicméně podotýkají, že nezohledňovali váhu matek. Zjistili, že obezita během těhotenství se totiž postupem let zvyšovala. Paradoxem je, že vyšší váha matky je spojena s nižším rizikem vzniku gastroschízy u novorozenců. Necháme se proto překvapit, zda se na základě těchto výsledků nějak změní doporučení v užívání kyseliny listové či nikoliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama