Zdravá svačinka na výlet

8. srpna 2016 v 11:31 |  Dieta
Léto se přehouplo do druhé poloviny a určitě řada z vás vyráží někam na výlety či dovolenou. Jistě už máte pročtený můj článek, kde jsem popisovala, jak se během takové dovolené stravovat.

Příprava na týdenní dovolenou může být náročná, zabalit manžela, zabalit děti, nezapomenout potřebné doklady, mít zajištěné ubytování. Člověk už pak nemá moc sílu přemýšlet ještě nad jídelníčkem. Což je docela chyba. Mě se stalo to stejné. Během dvoutýdenního cestování po Kalifornii letos v červenci jsem prostě nebyla dostatečně připravená a nenakoupila si zásoby jídla na svačiny, takže moje stravování nebylo zrovna ideální a projevilo se to na zhoršeném zažívání a odměnou mi byl i perfektně osypaný obličej akné. Nyní už jsem zase druhý týden zpátky doma a snažím se napáchané škody napravit.

Jelikož ale ještě plánuji nějaké menší výlety, převážně teda víkendové po ČR, rozhodla jsem se, napsat vám o tom, jakou svačinku si s sebou můžete na takový výlet zabalit, abyste doplnily energii a případně oddálily hlad a měly čas si koupit či připravit něco zdravého v souladu s naším jídelníčkem.

Mým favoritem jsou tyčinky Lifebar. Vyrábí se řada příchutí, takže si každá z nás najde svého favorita (já osobně zbožňuju jejich višňovou tyčinku) a tyčinka je vyrobena v raw kvalitě. Doplníte tak rychle živiny i energii, pochutnáte si a navíc máte zajištěnou svačinku bez lepku a mléka, tedy naprosto ideální pro naše PCOS.

Další skvělou svačinkou jsou ořechy, semínka a sušené ovoce. Buďto si můžete zakoupit nějaké předmíchané pytlíčky (dodává např. suché plody do kapsy od Mixit) nebo si můžete samy doma namíchat podle toho, jaké ořechy a ovoce máte nejraději.

Pokud si potrpíte na českou klasiku, tak si samozřejmě můžete dopředu připravit i řízek. Stačí zakoupit nebo upéct bezlepkový chléb. Zakoupit můžete třeba Liškův bezlepkový chléb v síti prodejen Sklizeno nebo si můžete na bezlepkova.com zakoupit směs pro přípravu chleba a upéci chleba doma. Je to velmi jednoduché, celou směs na chleba zalijete 360 ml vlažné vody, přidáte polovinu kostky droždí, promícháte, necháte nakynout a pečete. Mým oblíbeným je chléb s chia, protože vždycky vykyne a je naprosto báječný. Řízek si potom buďto obalte v kukuřičné strouhance nebo použijte hrašku. Uvidíte, že taková svačinka vás naprosto přesvědčí o tom, že i bez lepku je možno si "zahřešit".

A když už máte upečený nebo koupený ten chlebík, tak si můžete koupit třeba nějakou šunku a salát a udělt si plněný chlebík. Místo pomazánky můžete připravit hummus nebo rozmačkat avokádo a máte bezva zdravou svačinku.

No a samozřejmě nezapomínejte na zeleninu, ovoce a vodu. V horkých letních dnech se vyplatí mít v batůžku okurky a jablíčka, protože mají spoustu vody a jablíčka mají navíc nízký glykemický index. Navíc díky tvaru jak okurek, tak jablíček nehrozí, že by se vám jídlo nějak zbytečně moc pomačkalo. Protože s jinými druhy ovoce či zeleniny se vám může stát to, co mě dneska ráno cestou do práce. Vzala jsem si na svačinu banán a než jsem dorazila do práce, tak jsem měla banánové pyré po celé tašce Smějící se

No a vodu - hodně vody. Čistou vodu, nejlépe v BPA free obalu, bez bublinek. Pamatujte na to, abyste vypily alespoň 2 litry. Samozřejmě si můžete za odměnu dát kofolu, až vylezete na ten šílený kopec, co by to bylo za dovolenou, kdyby si člověk odepíral úplně všechno, ale vážně jen jednu.

A co ještě dalšího si můžete zakoupit a použít jako rychlou svačinku? Pokud máte rády maso, tak doporučuji sušené maso Jerky. Můžete taky využít sortimentu společnosti Nelepek, která kromě chleba dodává i bezlepkové muffiny (zakoupíte např. v CountryLife). Pokud máte rády tyčinky, tak krom těch, které už jsem zmiňovala, můžete zakoupit i Roobar, Chimpanzee nebo mnoho dalších. Na bezlepkový sortiment se v poslední době už přeorientovali snad všechny větší obchodní řetězce, takže předpokládám, že si každá z vás najde něco svého oblíbeného, co se stane favoritem mezi svačinkami na vaše výlety, dovolené nebo možná i jen takovou běžnou svačinu během pracovního týdne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama