Cvičíme pro naší děložní sliznici

9. října 2016 v 8:31 |  Cvičení
Krom popíjení správných nápojů a ládování se správnými vitamíny, o kterých jsem psala v předchozím článku, je důležité také nezapomínat na cvičení. Určitě jste si již říkaly, že tady článek o cvičení dlouho žádný nebyl, takže jsem jej pro vás připravila na dnešek. Asi nebudete teda ani moc překvapené, když napíši, že nejúčinnějším typem cvičení pro vaši děložní sliznici je jóga a to zejména ta hormonální.

Při špatném růstu děložní sliznice je totiž často problém způsoben špatným krevním zásobení naší dělohy. Takže správné cviky pro masírování dělohy, které následně vyústí ve zlepšení jejího krevního zásobení, by nám mělo pomoci i k zlepšení růstu děložní sliznice. Správné krevní zásobení by navíc mělo podle lékařů vést ke stimulaci žláz produkujících pohlavní hormony a uvolňovat svalové napětí.

Hlavní dvě složky způsobující špatný růst děložní sliznice jsou špatné krevní zásobení a nedostatek estrogenů.

A jaké cviky si tedy vybral pro lepší krevní zásobení, pokud nemáte v plánu se vrhnout na hormonální jógu?

1/ Nohy vzhůru. Lehněte si na záda a zadek přimáčkněte ke zdi, budete mít tělo kolmo na zeď a nohy zvednete směrem do stropu a o zeď si je opřete. V této pozici pořádně zhluboka prodýchejte vaši dutinu břišní. Pokud praktikujete jógu, tak jistě víte, že tato pozice je jedna z těch používaných v restorativní józe a doporučuje se v ní setrvat a prodýchávat asi tak 5 minut.

2/ Pozice člunu. Sedněte si na podložku, pokrčte nohy v kolenou, držte rovná záda a lehce se zakloňte celým trupem mírně vzad, rukama se můžete chytit v podkoleních jamkách. Zvedněte jednu nohu do úhlu 90°, následně pak přidejte druhou nohu, ruce natáhněte vpřed ve výsšce kolen a prodýchávejte břicho. Tato pozice je velmi oblíbená i u pilates a posiluje zádové a břišní svaly. Pokud jste pokročilé, tak můžete navíc nohy propnout v kolenou a vztyčit je vzhůru do vzduchu a opět v pozici chvíli setrvejte a snažte se pořádně prodýchat vaše břicho, představujte si, jak veškerý nadechnutý vzduch proudí do vaší dělohy.

3/ Poloviční most na ramenou s oporou. Lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou a chodila si přitáhněte co nejblíže k vaší pánvi, ruce nechte volně natažené podél těla, dlaněmi dolů, hlídejte si ramena od uší, hlavu mějte volně. S nádechem zatáhněte pánevní dno a začněte se zvedat do mostu na ramenou, můžete použít polštář nebo bloček jako oporu pod váš zadek a v pozici setrvejte alespoň na 5-10 hlubokých nádechů a výdechů.

4/ Kobra. Lehěte si na bříško, dlaně si dejte vedle na podložku vedle vašich prsou, lokty přitáhněte k tělu, vtáhněte pánevní dno dovnitř a břicho také směrem dovnitř a lehce se odtlačte od dlaní do nízké nebo vyoké kobry, zrak směřujte před sebe, abyste nezakláněly hlavu, ramena držte stažená od uší a snažte se mít hrudník otevřený a prodýchávejte několik minut.

5/ Motýlek. Sedněte si na podložku, nohy pokrčte v kolenou a nechte kolena spadnout do stran, chodidla si spojte ploskami k sobě a přitáhněte si je k tělu tak blízko, abyste mezi spojenými koleny a vaší stydkou kostí měly místo zhruba na dvě pěsti. Narovnejte záda směrem vzhůru do stropu a prodýchávejte břišní dutinu. V pozici opět setrvejte několik minut, pokud je vám příjemná a můžete se pokoušet pozvolna tlačit kolena blíže k podložce. Pozice je dobrá zejména pro otevírání kyčlí. Jako alternativu si můžete lehnout na záda a opět mít nohy v pozici motýlka a prodýchávat.

6/ Relaxační pozice = pozice dítěte. Závěrečná uklidňující pozice se provede tak, že si kleknete, sednete si na paty a tělo snížíte směrem k podložce, ruce buď volně podél těla dlaněmi vzhůru nebo natažené rovně před sebe dlaněmi do podložky, hlavu si opřete o podlahu a zhluboka dýchejte.

Doufám, že se vám tyto cviky budou líbit a příjemně cvičit a že vám pomohou zvýšit krevní zásobení ve vaší děloze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama