Jak obnovit přirozenou hormonální rovnováhu 3

17. listopadu 2016 v 13:35 |  Léčba
Jak jsem již slíbila, přináším poslední část článku o tom, jak obnovit přirozenou hormonální rovnováhu v našem těle.

Základem je, abyste se správně stravovaly. Naše strava by měla obsahovat všechny živiny = bílkoviny, tuky i cukry, ale neměla by obsahovat chemikálie a uměle přidávané látky. Zkuste si třeba týden zapisovat, co, kdy a kolik jíte a pak se nad vaším jídelníčkem zamyslet. Šel by třeba ten vakuovaný salám nahradit nějakým jiným, který bude obsahovat vyšší podíl masa a nebude nastavovaný lepkem? Nebylo by lepší si upéct moučník doma místo nakupování sušenek v obchodě?

Již jsem se o tom zmiňovala několikrát, ale je to důležité: Pokud chcete nastolit přirozenou hormonální rovnováhu musíte se hýbat. Nezáleží na vaší váze, nemusíte nutně chodit do fitka. Postačí pravidelná procházka.
Jako příklad, co zvládnou takové procházky uvedu svého tátu. Vloni o Vánocích vážil nějakých 115 kg, neustále se zadýchával, každou volnou chvilku proležel na gauči a prospal, vytáhnout ho na procházku bylo prakticky nemožné, k tomu si rád dal pivo a nějaké ne příliš zdravé jídlo. A protože mu prášky na cukr nedělaly dobře v kombinaci s léky na tlak, tak prostě ty na ten cukr nebral, přece to měl jen hraniční, takže to nevadí. Po Novém roce mu bylo špatně, takže vyrazil k doktoru a dostal inzulin, protože se jeho glykémie přehoupla přes 22 mmol/l. Zůstal doma dva měsíce na nemocenské, píchal si 3x denně inzulin, musel změnit způsob stravování, přestal solit a pít pivo. Navíc začal chodit denně na hodinovou procházku. Teď po 3/4 roce váží 95 kg, cítí se skvěle a inzulin mu před 3mi měsíci lékařka vysadila a už jí pouze prášky. Pohyb opravdu pomáhá, i obyčejná procházka vám pomůže, pokud si z ní uděláte každodenní rutinu.

Přírodní cestou se můžete zbavit i xenohormonů, které do svého těla přijímáte všemi možnými póry, stačí se zaměřit na organické potraviny, eliminovat jídlo, které bylo ošetřené herbicidy a pesticidy, používat bio kosmetiku, čistící prostředky a prášky na praní, eliminovat plastové nádoby a pytlíky.

Měly bychom pravidelně podstupovat očistu, která podpoří naši zdravou plodnost. Odborníci doporučují takovou očistu u obou partnerů předtím, než se o miminko začnou snažit. Očista by měla z těla odstranit většinu látek, kterou jsme si za náš dosavadní život v těle nahromadili. O tom, jak se taková očista provádí vám napíšu někdy příště.

Aby naše tělo fungovalo správně, mely bychom si udělat plán, jak zvládat stres. Vysoká míra stresu narušuje naši hormonální rovnováhu a žádné bylinky, léky či očisty nám nepomohou, pokud nebudeme umět snížit míru stresu, které jsme vystavené.

Doplňky pro podporu hormonální rovnováhy:
1/ Multivitamínové tablety se všemi důlažitými vitamíny pro podporu plodnosti (vit.D, vit.E, vit.C, B6, B12, k.listová, selen a zinek). Tyto vitamíny by měli užívat oba partneři.

2/ Zdravé tuky a omega mastné kyseliny. Není tolik důležité, kolik tuku jíme, i když by neměly přesahovat 25 % našeho denního příjmu, ale jde o to, jaké ty tuky jsou. Potřebujeme určitě množství nasycených tuků, aby naše tělo mohlo produkovat cholesterol, který je součástí membrán a prekurzorem všech steroidních hormonů. Zároveň ale potřebujeme vyvážené množství nenasycených tuků, zejména pak omega-3, omega-6 a omega-9 kyselin. Dobrým zdrojem zdravých tuků je divoký losos, vejce, kokosový olej, lněný olej, olej z tresčích jater nebo olivový olej.

3/ Mateří kašička je bohatým zdrojem aminokyselin (konkrétně 29 různých esenciálních a neesenciálních), lipidů, cukrů, některých vitamínů, mastných kyselin a proteinů. Zároveň obsahuje acetylcholin, který je potřeba k šíření informace mezi buňkami prostřednictvím nervových vláken.

4/ Byliny na ochranu a výživu endokrinního systému:
a/ kořen amerického ženšenu má podporovat zdravou chuť k sexu, pracovat s poruchou erektility. Zároveň posiluje dráhu, která vyrovnává hormonální rovnováhu, reguluje stres a správnou imunitní reakci
b/ kořen vitánie snodárné podporuje správnou funkci endokrinního systému
c/ kořen a kůra stonku eleuterotoku ostnitého podporuje endokrinní systém
d/ rdesno mnohokvěté označované jako Ho Shou Wu se používá zejména pro muže, kteří mají nízké libido, nízký počet spermií, chudé sperma a poruchu erektility
e/ goji je účinné v boji s volnými radikály a zlepšuje sperma
f/ kořen lékořice podporuje činnost endokrinního systému
g/ kořen maca pomáhá s nastavením hormonální rovnováhy
h/ houba reishi pomáhá vyrovnávat funkci imunitního systému
i/ kořen rozchodnice růžové je významný antioxidant, který ochraňuje tělo před cizorodými látkami (toxiny), které mohou narušovat hormonální rovnováhu
j/plody a semena klanoprašky čínské podporují a chrání zdravý našich jater
k/ kořen chřestu hroznovitého se může používat jako regulátor estrogenů a tím napomoci k regulaci menstruačního cyklu

5/ Byliny podporující činnost jater:
a/ kořen lopuchu vyživuje a očišťuje játra
b/ list pampelišky zvyšuje výživu a podporuje zdraví jater
c/ kořen pampelišky podporuje zažívání, přispívá ke zdraví jater
d/ ostropestřec mariánský očišťuje a regeneruje játra a tak stabilizuje hormonální rovnováhu
e/ kořen šťovíku kadeřavého stimuluje produkci žluči

6/ Ostatní byliny:
a/ lněné semínko
b/ kopřiva
c/ oves setý
d/ červený jetel
e/ mořské řady
f/ sesamová semínka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smithb466 Smithb466 | E-mail | Web | 28. ledna 2017 v 3:34 | Reagovat

You have brought up a very  excellent   details ,  regards  for the post. bgfkfddkbfbeeegd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama