Masáž na podporu plodnosti

14. prosince 2016 v 8:03 |  Snažíme se o mimi
Kromě správného stravování a detoxikace organismu nám může s otěhotněním pomoci ještě masáž na podporu plodnosti. Nebojte se, vůbec nic vás to nebude stát, nemusíte se objednávat k žádnému fyzioterapeutovi a ani nic podobného, zabere vám asi 7-8 minut a podpoříte tak krevní zásobení v oblasti vaší dělohy a vašich reprodukčních orgánů.

Lehněte si pohodlně na záda, můžete si pod sebe dát podložku na cvičení, ležet v posteli nebo na dece, důležité je, aby vám nebyla zima od podlahy a abyste pod vašimi koleny měly daný polštářek.

Měly byste mít prázný močový měchýř a masáž se nemá provádět 5 dní před očekávanou menstruací a v průběhu menstruace.

Pokud vládnete angličtinou, tak videonávod najdete zde.

Pokud angličtinou příliš nevládnete, tak se stejně na video můžete podívat.
Masáž je tlaková a postupně jemným tlakem projdete celou oblast vašeho břicha:
1/ Nejprve oblast nad pupíkem, budete tlačit špičkami prstů do vašeho břicha směrem k podložce, začnete v prohlubni pod žebry a budete postupovat blíže k pupíku.
2/ Ve druhé části budete vyvíjet tlak na pravé straně v oblasti břicha, kde vám končí žebra, budete rukama jemně tlačit směrem pod žebra - tento tlak stimuluje játra a zprostředkovaně detoxikaci organismu. Následně přejdete na levou stranu vašeho těla, kde budete tlakem pod žebra stimulovat váš žaludek a stimulovat vaše zažívání.
3/ Následně si najdete oblast asi 2-3 prsty vzdálenou od vašeho pupíku směrem na obě strany, kde budete tlakem působit na vaše zažívací orgány, následně jdete s prsty ještě trochu dále od pupíku, zhruba do oblasti, kde končí váš břišní sval, váš "pekáč buchet".
4/ Poté se zaměříme na hroty našich kyčlí a kyčelní klouby, které budeme jemným tlakem promasírovávat, tento tlak pomáhá zlepšení cirkulace směrem k vaši děloze.
5/ Následně najdeme svoji stydkou kost, kterou budeme jemným tlakem pomačkávat a postupujeme směrem vzhůru až k pupíku.
6/ Na závěr už jen jednou dlaní pořádně promačkáme naše břicho, což pomůže k uvolnění našich břišních svalů. A masáž zakončíme kroužením dlaně přes naše břicho ve směru hodinových ručiček.

Důležité je, abychom nešly při masáži přes bolest, neprováděly masáž během menstruace nebo 5 dní před. A po masáži bychom k podpoře očisty organismu měly vypít 2 sklenice vody, která by měla mít ideálně pokojovou teplotu.

Já osobně bych k podpoře krevního zásobení našich reprodukčních orgánů po masáži ještě doporučila zábal z ricinového oleje. Ricinový olej koupíte v bioobchodech (krom zábalu se dá použít i na podporu růstu řas a obočí). Kus bavlněné látky, třeba starého trička nebo podobně, namočíme do ricinového oleje tak, aby byla látka kompletně nasáklá, ale olej neodkapával. Pod sebe si dáme ručník, abychom si neumazaly gauč nebo postel. Zábal si položíme na břicho, přes něj dáme kus nějakého igelitu (já používám starou igelitovou tašku) a navrch dáme nahřívací dečku nebo ohřívací lahev. Přikryjeme se dekou a pustíme si televizi nebo otevřeme knížku a 30 minut relaxujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama