Zázračná skořice

27. prosince 2016 v 13:04 |  Dieta
Asi před týdnem jsem začala sledovat stránku o Ayurvédě. Začínám být totiž stále víc nakloněna tomu, že přírodní přístup k léčbě je lepší než tuny léků. Sice je tento názor trochu proti mému vzdělání a pracovnímu zaměření, ale když léčba selhává, máme většinou tendence začít pátrat po něčem přírodním, bez chemikálií, co by nás mohlo zachránit.

Pro dnešek jsem si pro vás připravila článek o skořici a o tom, s jakými onemocněními by nám mohla pomoci. Jen na okraj předesílám, že se jí přičítají i účinky podporující hubnutí.

Skořici známe jako koření, které používáme pro ochucení našeho jablečného závinu nebo jiného sladkého pokrmu s jablky. Víte však o tom, že skořice může i pomáhat, a to konkrétně lidem, kteří mají problémy s inzulinovou senzitivitou, cukrovkou nebo třeba polycystickými vaječníky? Sice nemůžeme říci, že by skořice byla zázračným lékem, ale může nám s některými problémy pomoci a napomoci nám i ke snížení naší tělesné hmotnosti a to si myslím, že stojí minimálně za zvážení.

Skořice pomáhá modulovat zánětlivé dráhy v našem těle a tak úspěšně bojovat s obezitou, která je způsobena zánětlivými procesy v našem organismu. Látka obsažená ve skořici - cynnamaldehyd - je aktivní sloučeninou, která pomáhá se zlepšením lipidového metabolismu. Její vodný extrakt může pomoci s hyperlipidemií a zároveň pomáhá snižovat produkci zánětlivého markeru TNF alfa.

Extrakt ze skořicové kůry může pomoci i ke snížení našeho cholesterolu a celkově tak zlepšit náš krevní lipidový profil, zejména ve smyslu snížení pro nás špatného LDL cholesterolu a triacylglycerolů. Tato změna lipidového profilu může zároveň pomoci předejít vzniku závažných jaterních onemocnění spojených s nealkoholovým ztukovatěním jater.

Další studie popsaly, že látky obsažené ve skořici pomáhají lidem s cukrovkou, metabolickým syndromem a dalšími onemocněními souvisejícími s nerovnováhou v inzulinové senzitivitě. Postačí prý konzumovat 1-6 mg skořice denně po dobu alespoň 40ti dní. Za tuto dobu by se náš krevní cukr mohl snížit až o jednu třetinu.

Vodný extrakt skořice, který je bohatý na řadu antioxidantů a protizánětlivých látek může pomoci i ženám, které trpí PCOS a zlepšit u nich toleranci glukózy, inzulinovou senzitivitu a zároveň pomoci s hubnutím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 28. prosince 2016 v 9:05 | Reagovat

Tak o zázracích skořice jsem už slyšela, ale tohle je parádní výčet!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama