Jak rychle srovnat naši váhu do normálu

13. února 2017 v 8:46 |  Dieta
V prosinci jsem si prošla čtvrtým cyklem léčby pomocí clostilbegytu, pokus byl úspěšný, ale bohužel se zárodek miminka u mě v děloze příliš neohřál a já tak začínala letošní rok s těžkým rozhodnutím - co dál? Říkala jsem si, že všechno pustím teď na chvíli z hlavy a budu se věnovat sama sobě. Zašla jsem na kurz hormonální jógy, začala lektorovat klasickou hatha jógu i hot jógu a byla jsem na sebe neobvykle pyšná, že se konečně věnuji sama sobě, nestresuju se prací a hezky pravidelně cvičím, každý den.

Ovšem teď po měsíci a půl od ukončení léčby jsem docela smutná a zklamaná. Nejen že léčba nevedla k vytouženému miminku, ale clostilbegyt a kortikosteroidy, které jsem musela brát 5 měsíců, udělaly svoje a já teď za tři týdny přibrala téměř 4 kilogramy. Již jsem dříve psala článek o tom, že my, ženy s PCOS, snáze přibíráme na váze a hůře hubneme, ale vážně jsem nečekala, že když jsem si teď asi rok nebo kousek přes držela stejnou váhu, že najednou, i přes to, že jím malé na živiny bohaté porce a denně cvičím, přiberu.

Snažila jsem se proto najít, jak z tohoto ven. Zatím nemám nic ozkoušené, ale mám pár rad, jak by se dalo začít. Dočetla jsem se totiž na několika zahraničních diskuzních fórech, že díky clostilbegytu ženy přibraly zpravidla něco mezi 5 a 8 kg, což se mi teda vůbec nelíbí a ráda bych čísílka na váze zastavila dřív, než ten přírůstek hmotnosti bude těžký zhubnout.

1. rada, na kterou jsem narazila bylo vyřadit veškeré cukry z jídelníčku na jeden jediný den. Energii a živiny máme ten den čerpat ze zeleniny a masa. Zakázané je veškeré ovoce, pečivo, přílohy. Udělejte si jen proteinovo-zeleninový den. A k tomu se pokuste vypít alespoň 2 litry čisté vody. Toto jednodenní vyřazení cukrů by údajně mělo nárůst hmotnosti stopnout. Mám v plánu se na to vrhnout hned zítra, na dnešek jsem bohužel neměla nakoupené dostatečné množství zeleniy, takže zítřek bude ideální.

2. rada - pít skořicovo medový nápoj, 2x denně. O skořici a jejích skvělých účincích už jsem psala v jednom z mých článků, jistě vás proto nepřekvapí, že nám pomůže i v boji s naší hmotností, tedy lépe řečeno s našimi tuky. Skořice totiž umí kontrolovat metabolismus glukózy a zajišťuje postupné uvolňování glukózy ze snězeného jídla do naší cirkulace. Med se do nápoje přidává proto, že má dvojnásobek sladícího účinku než cukr, rovněž má tedy dvojnásobek kalorií, ovšem jeho glykemický index je daleko nižší a navíc obsahuje řadu vitamínů a antioxidačních látek.

U obézních lidí a lidí s cukrovkou je potřeba být nanejvýš opatrní při konzumaci medovo-skořicového nápoje, avšak u lidí se zdravou váhou se můžeme směle pustit do vaření Usmívající se
Do hrnku dáme 1 čajovou lžičku skořice a zalijeme vroucí vodou, necháme 15 minut odstát a přidáme 1 polévkovou lžíci kvalitního medu. Vypijeme 1/2 hrnku ráno na lačný žaludek a 1/2 hrnku večer, 45 minut po večeři.

Pokles naší tukové tkáně by údajně měl být díky tomuto nápoji někde okolo 1% za měsíc, což nezní úplně špatně, váhově to bude odpovídat úbytku asi tak 0,5 kg, ale pouze v případě, že se nehýbete a sedíte celý den na židli či na gauči. Pokud jste zvyklé se hýbat, tak by měl být úbytek výrazně vyšší.

3. rada je samozřejmě ta nejbolestivější a třeba pro mě osobně hodně komplikovaná - sportovat ještě víc, nejlépe zahájit nějaký HIIT trénink. Asi nebudu mít ve výsledku úplně na výběr a budu muset vážně začít zase s Jillian a přestat se vymlouvat, že kvůli 30-90 minutám jógy denně 7 dní v týdnu už nemám čas na žádné další cvičení.

Máte nějaké zaručené návody, jak zastavit nenadálý růst váhy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama